The Balm Betty-Lou Manizer - Makyaj, Kozmetik Ve Güzellik Blogu || ZA

Galerimden Seçmeler

Galeri

10 Aralık 2014 Çarşamba

The Balm Betty-Lou Manizer

Merhabalar, bloğuma hoşgeldiniz 

Gratis'te standı bulunan The Balm markasının ürün ambalajlarının kalitesini, toz ürünlerinin pigmentasyon seviyesini eminim her kozmetik tutkunu çok beğeniyordur. Ambalajlarındaki mizah, renkler, kullanılan karikatürler bu markaya daha da bağlanmamızı sağlıyor. Türkiye'de imdirim zamanlarında uygun fiyatlara satın alabildiğimiz bu markanın ürünleri Amerika'da high end ürünler sınıfına giriyor. 

Bugünkü yazımda The Balm markasına ait genelde esmer tenli arkadaşlarımın kullandığı Betty-Lou Manizer Bronzer'ından bahsedeceğim.Mary Lou ve Cindy Lou aydınlatıcıların kardeşi olan Betty Lou ışıltılı bir bronzer. Ancak bronzer olarak kullanılamayacak kadar ışıltılı. Bronzer'ların kullanım amacı yüzümüzde arka planda bırakmak istediğimiz bölgeleri koyultarak yüzümüzü ideal yüz şekli olan oval yüz şekline yakınlaştırmaktır. Bu bronzer, kontür amacıyla kullanılacak olursa geri planda bırakmak istediğimiz alanlar bu ışıltılar nedeni ile daha da ön plana çıkabilir. 


Çoğu esmer arkadaşım tarafından aydınlatıcı olarak tercih edilen bir ürün. Açık tenli bir insan olarak Lou kardeşlerden çoğu blogger arkadaşım Marry Lou'yu tercih etmişken benim elim nedense ilk Betty Lou'ya gitti. Ve hala Mary Lou sahibi değilim. 

Doğal bir görünümü seven bir insan olarak bu görünümü elde etmek için 2 makyaj tercihim var.
  • Birincisi beyaz renkli bir aydınlatıcı + şeftali tonlu bir allık+ hafif şeftali tonlarda bir lipgloss
  • İkinci tercihim ise Betty Lou gibi ışıltılı bir bronzer(allık) + turunculuk içeren bir ruj


Betty Lou Manizer'ı nasıl kullanıyorum?

  • Pofidik bir allık fırçası ile yüzümde kontür yaptığım çukur bölgeye gelmeden allık sürer gibi elmacık kemiklerime dağıtıyorum. Pigmentasyonu çok iyi olduğu için fırçaya çok ürün alınmamalıdır.
  • Doğal tonlarda hafif ışıltı bir göz makyajı yapmak istediğimde göz kapaklarıma far olarak uyguluyorum.
  • Yaz mevsimindeysek elmacık kemiklerimin üzerindeki bölgeyi ve kaş altlarımdaki bölgeyi aydınlatmak amacı ile kullanıyorum.


Ürünün içeriğinde ise: Mica, Isoeicosane, Polyethylene, Boron Nitride, Polyisobutene, Ptfe, Silica Wax, Dimethicone, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Carmine bulunmakta.

Ürün 6.5 gram ve oldukça iyi bir pigmentasyona sahip. İndirimsiz fiyatı ise Gratis'lerde 45 lira ve ben indirimde 23 liraya almıştım. Sizlere de tavsiye ederim. Kendinize çok iyi bakın. Sevgilerimle...

Youtube kanalım: Zeynep Akdemir  https://www.youtube.com/user/zeynepincicileri/videos
İnstagram Hesabım: http://instagram.com/zynpkdmr/Hiç yorum yok :

Yorum Gönder